מרכז עזריאלי חולון,
רחוב הרוקמים 26, בניין B, קומה 3

הרמות סינוס

הרמות סינוס הן פעולות כירורגיות המתבצעות אך ורק בלסת העליונה, שם ממוקמים הסינוסים המקסילריים – חללים בעצמות הלחיים שעוזרים בהקטנת משקל הגולגולת, ובתהודת הקול. הרמת סינוס מבוצעת כאשר חסרה עצם בחלק האחורי של הלסת העליונה באזור המלתעות והטוחנות.

לפני הרמת הסינוס: מה הם בעצם סינוסים?

זקוקים לביצוע הרמות סינוס? פנו למרפאת השיניים שלנו
זקוקים לביצוע הרמות סינוס? פנו למרפאת השיניים שלנו

הסינוסים הם חללים הממוקמים מעל עצם הלסת העליונה ומעל לשורשי השיניים, משני צדי האף. באופן רגיל, החללים הללו מלאים באוויר ובזמן ניתוח הרמת סינוס אנו מייצרים חלל גישה מתוך חלל הפה, תוך כדי שמירה על הממברנה של הסינוס שלמה. למעשה, אנחנו נמצאים בתוך הסינוס, אבל מחוץ לחלל הפנימי שלו ובאותו זמן ממלאים אותו בעצם בחלק התחתון. במקרים רבים, בהליך זה מבצעים גם את השתלים.

העצם החדשה מאפשרת לעצם הטבעית שבגופנו לבנות את עצמה סביב השתל וכך לגדול. השתלים מתחזקים ומתקבעים בעצם באופן שמאפשר את הצלחת הרמת הסינוס והישרדות השתלים.

הרמת סינוס מומלץ לבצע ע"י מומחה – ברפואת שיניים יש 2 התמחויות המורשות להתקין שתלים ולעשות הרמות סינוס: מומחה לכירורגית פה ולסת ומומחה למחלות חניכיים (פריודונט).

אמנם לכל רופא שיניים מותר לעשות שתלים והרמות סינוס אך במרפאתי את השתלים ואת הרמות הסינוס מבצעים רק מומחים (כאמור או מומחה בכירורגית פה ולסת או מומחית במחלות חניכיים) וזאת משום שיש להם את הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים בכדי לגשת לחלל הסינוס המקסילרי, זאת על מנת להגיע לתוצאות מיטביות וכמובן למנוע סיבוכים ככל שניתן.

הרמת סינוס – זמן ההחלמה

לאחר ניתוח הרמת סינוס יש להמתין כחצי שנה לצורך קליטת השתלים החדשים ובניית העצם ורק אחר כך ניתן להתחיל בשלב השיקומי, שכולל כתרי חרסינה במקום השיניים החסרות. כאמור, שוב יש לציין כי ניתן לבצע הרמת סינוס, להמתין 6 חודשים לבניית העצם החדשה ורק אחר כך לבצע שתלים בשיניים או במידה שיש מספיק עצם לייצב את השתל, אפשר לבצע ניתוח המשלב הרמת סינוס והשתלה.

ד"ר מיכאל אלתרמן הוא מומחה בכירורגית פה ולסת ועושה במרפאתינו פעולות כירורגיות וביניהם התקנת שתלים והרמות סינוס.

ד"ר נוית שמאי היא מומחית במחלות חניכיים (פריודונטית) ומבצעת במרפאתינו טיפולי חניכיים וביניהם התקנת שתלים והרמות סינוס.

לייעוץ בנושאי כירורגית פה ולסת או מחלות חניכיים ולביצוע ניתוח הרמת סינוס, צרו איתנו קשר או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ, שאלה או קביעת תורים: התקשרו לטלפון המרפאה - 03-670-3100 ו/או שלחו אלינו הודעת דואר אלקטרוני