מרכז עזריאלי חולון,
רחוב הרוקמים 26, בניין B, קומה 3

תפריט

הרמת סינוס

הרמת סינוס הן פעולות כירורגיות המתבצעות אך ורק בלסת העליונה, שם ממוקמים הסינוסים המקסילריים – חללים בעצמות הלחיים שעוזרים בהקטנת משקל הגולגולת, ובתהודת הקול. הרמת סינוס מבוצעת כאשר חסרה עצם בחלק האחורי של הלסת העליונה באזור המלתעות והטוחנות.

?לפני ההרמה: מה הם בעצם סינוסים

זקוקים לביצוע הרמות סינוס? פנו למרפאת השיניים שלנו
זקוקים לביצוע הרמות סינוס? פנו למרפאת השיניים שלנו

הסינוסים הם חללים הממוקמים מעל עצם הלסת העליונה ומעל לשורשי השיניים, משני צדי האף. באופן רגיל, החללים הללו מלאים באוויר, ובזמן ניתוח הרמת סינוס אנו מייצרים חלל גישה מתוך חלל הפה, תוך כדי שמירה על הממברנה של הסינוס שלמה. למעשה, אנחנו נמצאים בתוך הסינוס, אבל מחוץ לחלל הפנימי שלו ובאותו זמן ממלאים אותו בעצם בחלק התחתון. במקרים רבים, בהליך זה מבצעים גם את השתלים.

העצם החדשה מאפשרת לעצם הטבעית שבגופנו לבנות את עצמה סביב השתל וכך לגדול. השתלים מתחזקים ומתקבעים בעצם באופן שמאפשר את הצלחת הרמת הסינוס והישרדות השתלים.

ניתוח הרמת סינוס עם מומחה בכירורגיית פה ולסת

חשוב לציין כי מומלץ לבצע ניתוח להרמת סינוס על ידי מומחה בתחום של כירורגיית פה ולסת. הכירורג הוא בעל הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים בגישה לחלל הסינוס המקסילרי, זאת על מנת להגיע לתוצאות מיטביות וכמובן – למנוע סיבוכים.

משך ההחלמה מניתוח הרמת סינוס

לאחר ניתוח הרמת סינוס יש להמתין כחצי שנה לצורך קליטת השתלים החדשים ובניית העצם ורק אחר כך ניתן להתחיל בשלב השיקומי, שכולל כתרי חרסינה במקום השיניים החסרות. כאמור, שוב יש לציין כי ניתן לבצע הרמת סינוס, להמתין 6 חודשים לבניית העצם החדשה ורק אחר כך לבצע שתלים בשיניים או במידה שיש מספיק עצם לייצב את השתל, אפשר לבצע ניתוח המשלב הרמת סינוס והשתלה.

ד"ר מיכאל אלתרמן הוא כירורג הבית של מרפאת השיניים שלנו בחולון. ד"ר אלתרמן הינו רופא שיניים ומומחה בתחום כירורגיית פה ולסת, רופא בכיר ומנהל המרפאה במחלקה לכירורגיית פה ולסתות הדסה עין כרם.

לייעוץ בנושאי כירורגיית פה ולסת ולביצוע ניתוח הרמת סינוס, צרו איתנו קשר או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.


לייעוץ, שאלה או קביעת תורים