מרכז עזריאלי חולון,
רחוב הרוקמים 26, בניין B, קומה 3

שתלים בשיניים

שתלים בשיניים מבוצעים באיזור מחוסר שיניים, כאשר במרבית המקרים עדיף לבצע שתלים על ידי מומחה בכירורגית פה ולסת או מומחה במחלות חניכיים. לפני ביצוע השתלת שיניים יש לעשות צילום C.T שידגים את כמות ואיכות העצם בה רוצים להתקין שתל. לעיתים יש צורך בפעולות מקדימות של הוספת עצם או הרמת רצפת הסינוס (מערות האף) במקרה של צורך בביצוע שתלים בלסת העליונה. לאחר המתנה של כ-3 חודשים וקליטת השתל בעצם כראוי, בונים כתר שנראה כלפי חוץ כמו שן, אך מחובר לשתל. ניתן גם לעשות תותבות שנתמכות בשתלים ו/או מוברגות אליהם. מהם שתלים דנטלים? שתלים דנטליים בשיניים הם רכיבים עשויי טיטניום, המוברגים לעצם הלסת. במהלך תקופת השיקום נבנית עצם מסביב לשתלים וכך הם למעשה מחליפים את שורשי השיניים המקוריים ועליהם מולבשים כתרים.

התהליך הטיפולי של השתלות שיניים

כאשר מבצעים תהליך השתלת שן, יש לפעול לפי סדרה ברורה של שלבים, אשר יובהרו ללקוח בעת הפגישה הראשונה. מחפשים השתלת שיניים במרכז? אנו מזמינים אתכם להתרשמות ראשונית. צרו איתנו קשר לתיאום פגישת ייעוץ.

  • בדיקה על ידי רופא שיניים, במקביל לצילום שיזהה את הבעיות הקיימות בפה
  • התאמת תוכנית נכונה לטיפול בפה
  • שיקוף הפה ואזורי ההשתלה באמצעות C.T.
  • עקירת שיניים והתקנת שתלים דנטליים

לאחר הטיפול, במידה שעבר בהצלחה, ייקלטו השתלים וניתן יהיה להשתמש בהם כבסיס לכתרים. התקנת שתל היא הטיפול הטוב ביותר למקרה של שיניים חסרות וכיום יש מגוון שיטות המאפשרות ביצוע של השתלות בצורה אופטימאלית ונכונה, לשם השגת תוצאות איכותיות ולשביעות רצון הלקוח. אין ספק כי השתלת שיניים רצוי לבצע אצל רופא מומחה

שתלים בשיניים וחרדה דנטלית

חרדה דנטלית גורמת במקרים רבים להימנעות מטיפולי שיניים ואז בלית ברירה מגיעים לצורך בעקירות שיניים שלעיתים אף נעקרות באופן כירורגי. מטופל חרדתי שעבר טיפול שכזה עלול להמנע מביצוע שתלים ובזאת להעמיס יותר מידי על השיניים שנותרו בפה ולאבד גם אותן בסופו של דבר.

חשוב לציין שביצוע שתלים בשיניים, אם מבוצע על מצב חניכיים טוב, לא כואב יותר מעקירה רגילה (וגם זה לא כואב ברגע שהאיזור הורדם מקומית). השתלות שיניים במרפאת שיניים בחולון – ד"ר מיכאל אלתרמן, מומחה בכירורגית פה ולסת, מבצע שתלים וטיפולים כירורגיים, ביניהם הרמות סינוס, במרפאת השיניים של ד"ר איתי לייסר בחולון, במרכז עזריאלי החדש. במרפאה תוכלו לקבל מענה מקיף לכל השאלות, החל ממבנה השתלים, ההבדלים בין השתלת שיניים לבין הרמות סינוס, מה קורה כאשר הגוף דוחה את השתלים, כמה זמן הם מחזיקים ועוד.

שתל שיניים שלא נקלט

כשמתקינים שתל, אם התנאים אופטימליים, סיכויי ההצלחה הם 98%. ב- 2% מהמקרים יש סיכוי שהשת לא ייקלט בעצם הלסת וייכשל. במקרה כזה, מוציאים את השתל שלא נקלט, מתקינים שתל חדש, וסיכויי ההצלחה הם שוב 98%.

האם חשיפת שתלים כואבת?

חשיפת שתלים היא פרוצדורה פשוטה ביותר שמתחילה בהרדמת החניכיים והחשיפה עצמה לא כואבת בכלל. בסוף הפרוצדורה, תופרים את החניכיים ולאחר כ- 3 שבועות ניתן לשקם על השתלים (בעזרת כתר/גשר לפי מה שמתוכנן).

מהם סימני דחיית שתל בשיניים?

כששתל נכשל, לרוב יהיו כאבים ונפיחות מהחניכיים וניידות של השתל. במקרה כזה, חשוב מאוד להסיר את השתל, לנקות היטב את המקום ולהתקין שתל חדש.

איך מרגישים אחרי שתלים?

פרוצדורת התקנת שתלים היא לרוב פרוצדורה פחות בעייתית מאשר עקירה והריפוי ממנה אורך כמה ימים ולרוב מקבלים כיסוי אנטיביוטי קצר טווח בכדי למנוע זיהום אפשרי. במרפאת השיניים שלי, שתלים מבוצעים או ע"י מומחה לכירורגית פה ולסת או ע"י מומחית למחלות חניכיים.

להתייעצות יש לקבוע תור.

לייעוץ, שאלה או קביעת תורים: התקשרו לטלפון המרפאה - 03-670-3100 ו/או שלחו אלינו הודעת דואר אלקטרוני